Чи просив Філарет помилування у Московського Патріарха Кирила? Київський Патріархат надав офіційну відповідь

Блоги Події Росія Україна

Російські ЗМІ тиражують фейкові повідомлення про те, що Патріарх УПЦ КП Філарет звернувся до московського патріарха КИРИЛА з проханням зняти анафему

Глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ-КП) Філарет (Денисенко) ніколи не звертався до Російської православної церкви з проханням про помилування, заявив прес-секретар УПЦ-КП архієпископ Євстратій (Зоря).

«Патріарх Філарет не звертався до патріарха Кирила та до єпископату Російської православної церкви з проханням помилувати його та повернути до Церкви (…) Поширюється провокаційна інформація, яка не відповідає дійсності. Патріарх Філарет ніколи не направляв і не направлятиме на адресу Російської православної церкви, патріарха Кирила або когось іншого прохання про помилування. Ніколи патріарх Філарет ніяких листів, заяв або звернень подібного змісту не направляв, не направляє і направляти не буде», – сказав архієпископ Євстратій (Зоря) в четвер увечері.

Він пояснив, що глава УПЦ-КП не вважає себе винним у порушенні канонів за тими звинуваченнями, за якими його в 1997 році РПЦ піддала анафемі.

«Тобто він цю анафему, так само як і попередню в 1992 році заборону в служінні та виверження зі священного сану, не визнає дійсними. Тому як той, хто не визнає ніякої провини в тих порушеннях, які були йому приписані Російською православною церквою, – він, відповідно, і не може просити ні в кого вибачення або каятися, або просити його помилувати і, тим паче, просити приєднати його до Російської церкви», – підсумував прес-секретар УПЦ-КП.

Пізніше на своїй сторінці у Facebook архієпископ Євстратій (Зоря) написав:

«Коротко зазначу: єдиний діалог, який патріарх і УПЦ-КП хочуть і готові вести з РПЦ, – діалог про визнання Москвою автокефалії Української церкви».

джерело

Загрузка...

2 thoughts on “Чи просив Філарет помилування у Московського Патріарха Кирила? Київський Патріархат надав офіційну відповідь”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *