Фото до матеріалу

Олексій Арестович пояснив, на кого розрахований «проект Малоросія»

Олексій Арестович пояснив, на кого розрахований «проект Малоросія»

Проросійські бойовики на Донбасі, мають намір створити нову «країну», яка буде спадкоємицею України. За словами ватажка бойовиків «ДНР» Олександра Захарченка, нова «наддержава» буде називатися “Малоросією”, а її столицею стане Донецьк. З Києва вони мають намір зробити історико-культурний центр. “Народна Правда” дізналася у військового експерта Олексія Арестовича про що свідчать ці заяви бойовиків.

– Очевидно, що устами Захарченко каже Кремль. Що, на вашу думку, запланували в Москві?

– Логіка проста. Спочатку Кремль розраховував, що Україна вступить в “русскій мір”. Але вся ця забавка провалилася, ніхто в так звану “Новоросію” не захотів. Російськомовні харків’яни, одесити, мешканці Дніпра не тільки не захотіли в “русскій мір”, а стали активно воювати проти нього. Кремль мучився з цією ідеєю, покрутив її та зрозумів, що це не працює. Взагалі. Проте в Україні є “м’які ватники”, які ностальгують за радянським минулим та всією радянською атрибутикою. І це дев’ять, тире дванадцять мільйонів людей.

– Але ця категорія не хоче в “русскій мір”…

– Саме так. Ці люди не прийняли брутальний “русскій мір” на чолі з Путіним. Кремль це усвідомив та напередодні виборів в Україні, намагається шляхом переформатування “Новоросії” в “Малоросію” підгорнути цей електорат. До того ж, йде спроба розділити українців на правильних та неправильних на історичному рівні. Правильні українці – ті, хто виграли разом з росіянами Велику Вітчизняну, брали Рейхстаг, допомагали радянським людям летіти в космос, люблять Кожедуба, тощо. Неправильні – це ті, хто влаштував волинську різанину. Це ті, хто розпинав слов’янських хлопчиків. Ну ви зрозуміли?

– Добре, в такому випадку, чому Кремль не спустив для Захарченко іншу назву неіснуючої держави? Наприклад, Українська соціалістична республіка? Адже “УСР” була б ближче до того електорату про який ви говорите…

– По-перше, це занадто прямолінійно. По-друге, Кремль боїться відштовхнути тих прихильників імперського та радянського проекту, які зараз на їхньому боці. Якщо вони оголосять “Українську соціалістичну республіку”, то відсотків п’ятдесят особового складу «армійських корпусів», які у них є в так званих “ДНР” і “ЛНР” – просто повтікають. Як пояснити росіянину з Іркутська, який приїхав боротися за те, щоб Україна стала російською, за “русскій мір”, що тепер він бореться за Українську соціалістичну республіку? Він “Малоросію” ледве сприймає як ідею. Але так-сяк, йому можна пояснити, що Малоросія – це російська назва України, що це все-таки Росія… Сяк-так внутрішня пропаганда зможе пояснити. А оголошуємо замість України, який-небудь УСР і половина військ втече.

– Що далі?

– Довгий тренд. Маса інформаційних вкидань, начебто будемо незалежними, така собі Швейцарія, нам не потрібен ні Захід, ні Росія. Тобто, це чисто російський проект, пов’язаний з тим, щоб зупинити просування України на Захід, використовуючи внутрішній електорат. Зафіксувати Україну в нейтральному положенні та зробити зоною політичної нестабільності.

– Хто, на Вашу думку, з українських політиків буде просувати цю ідею? Топити за “Малоросію”?

– Думаю, Кремль не складе всі яйця в одну корзину, а просувати цю ідею будуть кілька проектів. Ймовірно, за “Малоросію” будуть топити дрантя з Партії регіонів, Юлія Тимошенко та Євген Мураєв…

Сподобався пост ? Поділись !

????????...
...