Фото до матеріалу

Відео. Вугілля на крові, журналісти дізналися хто і як наживається на видобутку українського вугілля.

Відео. Вугілля на крові, журналісти дізналися хто і як наживається на видобутку українського вугілля.

  

"Підземелля скарбів" II Матеріал Олександра Курбатова для "Слідства.Інфо"

І про термін "Вугілля на крові". 

Bloody coal. «Криваве вугілля».

Несподівано почули ці слова в Брюселі. Разом з Oleh Berezyuk та Оксаною Сироїд зранку обговорюємо з європарламентаріями та посадовцями Єврокомісії справи України.

Одна з головних тем - блокада торгівлі з окупованими територіями.

Ми пояснюємо, що йдеться не про екстремизм, а про фактичне виконання громадянами функції держави, коли та бездіяльна. І не просто бездіяльна, а в особі окремих своїх керівників разом з протеже Росії Рінатом Ахметовим заробляє на цій торгівлі, суперрентабельність якої обумовлена війною. Тим самим стаючи зацікавленою у продовженні війни. Як і керівництво окупаційних адміністрацій Путіна, що контролюють цю торгівлю з боку «ДНР-ЛНР».

Більшість європейських колег шоковані, коли ми описуємо масштаби цієї торгівлі на третій рік війни. Погоджуються, що потрібне цивілізоване вирішення проблеми. Ми пояснюємо, що клептократична більшість в Парламенті на чолі з Президентом далі саботує будь-яке врегулювання.

Порівнюємо вихід ветеранів нашої Війни за Незалежність на рейки задля припинення цієї торгівлі на крові з формуванням ними добровольчих батальйонів у 2014-ому. Коли держава так само була нездатна організувати відсіч путінській агресії, і найкращі громадяни врятували нас.

Пояснюємо, що боротьба людей на вулиці, як і наша боротьба в Парламенті - це невід’ємна комбінація, без якої рух вперед буде наглухо заблокований клептократами. І тось оді державу справді може рознести неконтрольований вибух гніву суспільства.

«Так, Україні потрібна стабільність. Але не стабільність як на цвинтарі. Вам потрібно стабільність розвитку», - резюмував дискусію один з впливових європарламентарів з найбільшої фракції EPP.

Що мене особисто радує - всі підтримують ідею творення спеціалізованої судової інституції, яка б почала виносити вироки топ-корупціонерам. Вже готові допомогти підібрати нам антикорупційних суддів.

Єгор Соболєв

Сподобався пост ? Поділись !

????????...
...